Windows 10 ve Chrome OS’a teşekkürler!

Yazar : legalbilgisayar. Katagori : in Yazılım

Her yeni Windows ile artan PC fiyatları, Windows 10 bile birlikte tarihi bir düşüş yaşayabilir…

2015011317473616618

2015’te PC üreticileri Windows 10 ve Chrome OS’lu PC’lerin savaşına hazırlanıyor. Bu savaştan galip çıkacak işletim sistemi PC piyasasında büyük ağırlık kazanacak. Bu sebeple PC fiyatlarında da büyük bir düşüş bekleniyor.

Chromebook’ların 250 doların altına kadar inmesi beklenirken, Windows 10’lu PC’lerin de büyük indirimlerle Chromebook’ların önününü kesmeye çalışmasına kesin gözüyle bakılıyor. Halihazırda Windows 8 çalıştıran PC’lerin kullanıcıları da cihazlarını Windows 10’a yükseltmek için heyecanla bekliyorlar, zira Windows 8’den 10’a geçiş, 1 yıl boyunca ücretsiz olacak.

Geçtiğimiz günlerde PC pazarı hakkındaki raporunu açıklayan IDC’ye göre, 2014 içinde PC satışları yüzde 4.7 oranında düştü. Bu düşüşte tablet ve phablet satışlarının da etkisi olduğu gibi, Microsoft’un hiç beğenilmeyen Windows 8 sisteminin de önemli payı bulunduğu iddia ediliyor. Dolayısıyla üreticiler şimdi Windows 10’un satışları canlandırmasını bekliyorlar. Hatta Lenovo’nun yetkilileri neredeyse tüm ümitlerini Windows 10’a bağlamış durumdalar ve CES fuarı sırasında yaptıkları açıklamalarla da bunu belli ettiler.

Bize Görüşlerinizi Bildiriniz.

Etiketler:, , , , , , ,