İçerik etiketlendi: ‘windows 10’

Windows 7 ve 8: Bildirim Alanından Get Windows 10 Uygulaması Simgesini Kaldırmak

Yazar : legalbilgisayar. Katagori : Donanım, Yazılım

AGetStartedApp_Image_391x227

Bildiğiniz gibi son günlerde herkesin bilgisayarının Bildirim Alanı‘nda beliren bir uygulama var: Get Windows 10

Bu uygulama ve Microsoft‘un ücretsiz yükseltme teklifi ile ilgili bütün detaylar burada: Windows 10’a Yükseltme Hakında Sık Sorulan Sorular

Tabii bir yerden sonra bu simge insanı rahatsız etmeye başlıyor. Windows 10‘un da çıkmasına daha 2 ay olduğu göz önüne alındığında bu simgeyi çoğu kullanıcının kaldırmak isteyebileceği aşikar. Bu yazıda bunu nasıl yapacağınızı anlatacağım..

Şunu özellikle belirtmek istiyorum: Bu rezervasyon sistemi sadece reklam ve Windows 10 pazarlama stratejisinin bir parçası. Herhangi bir zorunluluğu bir gerekliliği yok. 29 Temmuz geldiğinde Windows 7veya 8 lisans anahtarı olan (Sadece belli sürümler. Üstteki linki okuyun) herkes Windows 10‘a geçebilecek. Ayrıca;

 • Bir kere yükseltme yaptıktan sonra diski tamamen silip Temiz Kurulum yapabileceksiniz.
 • OEM lisansa sahip bilgisayarlarda (Lisans anahtarı BIOS’da kayıtlı bilgisayarlarda) bir kere yükseltme yaptıktan sonra lisans anahtarınız Windows 10 için kaydedilecek ve bir daha girmak zorunda kalmayacaksınız. Yani Temiz Kurulum yapsanız dahi lisans anahtarı BIOS’dan okunacak ve Windows 10 otomatik olarak etkinleşecek.
 • 1- Buradan Get Windows 10 Uygulaması Simgesini Kaldırmak.rar dosyasını indirin.
 • 2- Sisteminizde .rar dosyalarını açacak bir yazılım yüklü olup olmadığına bağlı olarak şunlardan birini yapın;
  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım (WinRar, 7-Zip, WinZip vb.) yüklüyse dosyaya çift tıklatmanızya da sağ tıklatıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanmanız yeterli. Dosyaları Masaüstüne ayıklayın.
  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan WinRar ya da buradan 7-Zipprogramını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  3- Masaüstünde oluşan Get Windows 10 Uygulaması Simgesini Kaldırmak klasörünün içinde 3 adet Kayıt Defteri anahtarı olduğunu göreceksiniz;

  • Simgeyi Etkinleştir (Varsayılan)
  • Simgeyi Kaldır

  4- İhtiyacınız olan Kayıt Defteri anahtarına çift tıklayın ve gereken onayları verin. Bilgisayarı Kapatıp Açın.

Windows 10 Fiyatları Microsoft Tarafından Resmi Olarak Onaylandı

Yazar : legalbilgisayar. Katagori : Donanım, Yazılım

1

Microsoft’un artık bedava olmayacağını hepimiz biliyoruz. Microsoft bugün Windows 10 fiyatlarını netleştirdi ve yayınladı.

Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları sadece bir yıl boyunca orijinal ürün seri numarasıyla kullanabilecekler. Ancak orijinal sürüm Windows kullanmayanlar Windows 10’a yükselmek için bir bedel ödeyecekler. Microsoft’un yaynladığı fiyatlar şöyle.

ABD’de Windows 10 Home 119 $, Windows 10 Pro ise 199 dolardan satılacak. Bu kesinleşmiş ve Microsoft tarafından onaylanmış durumda. Windows 10’a bir sene boyunca bedava yükselecek olan “seçkin” çoğunluk, bir sene boyunca Microsoft’un pek çok güncellemesi için para ödemek zorunda kalabilecekler.

Microsoft bu durumu resmi bloğunda “…yükseltme hizmetten ücretsiz faydalanacak olan Windows 10 kullanıcıları, bir yıllık süre içerinde orataya çıkabilmesi muhtemel bazı yazılım güncelleme ücretlerinden muaf tutulmayacaklar…” şeklinde yazarak gayet net bir şekilde anlattı. Bu ibareyi aşağıdaki resimde kırmızı çerçeve içerisinde açıkça görebilirsiniz. Aynı resimde 3’üncü şıkta ise bedava yükseltme olduğu için ücret kısmının çizildiği görülebiliyor.

2

Windows 10 ücretsiz Yükseltme rezervasyonu başladı

Yazar : legalbilgisayar. Katagori : Yazılım

Windows 10 ücretsiz Yükseltme rezervasyonu başladı.

Bu gün itibarı ile windows 10 ücretsiz yükseltme rezarvasyonu başladı. Rezervasyona katılırsak Windows 10 çıktığı zaman bilgisayarımıza otomatik olarak inecek.Tek yapmamız gereken rezervasyona katılmak. Tabii bu sadece orjinal windows sahibi olan 7 ve 8 kullanıcıları için geçerli.99628912519987317041

 

2

 

3

 

Detaylı Bilgi İçin : https://www.microsoft.com/tr-tr/windows/windows-10-faq

Windows 10 Sürümleri Duyuruldu

Yazar : legalbilgisayar. Katagori : Donanım

windows-10-sistem-gereksinimleri-aciklandi-1_640x360

Windows 10 Sürümleri Duyuruldu.

Windows 10 üzerinde uzun zamandır çalışan Microsoft, sonunda Windows 10’un farklı kullanıcılar için geliştirilen sürümlerini tanıttı. İşte Windows 10 sürümleri hakkında detaylar.
PC pazarındaki en çok kullanıcıya sahip olan Windows’un yeni sürümünün yayın tarihi yaklaşıyor. Windows 10’un yayınlanma tarihi yaklaşırken, Microsoft daha fazla beklemedi ve uzun zamandır duyurulması beklenen Windows 10 sürümlerini duyurdu.Kurumsal, ev, okul ve daha farklı kullanımlar için duyurulan sürümler, hemen her kullanıcının kendine özel bir Windows 10 kullanabilmesi için geliyorlar.Microsoft’un

Windows 7 , 8 , 8.1
sürümlerini kullananlar için
ilk bir yıl ücretsiz
olarak yükselteceği sürümler de, açıklandı. Buna göre
Windows 10 Ev
Windows 10 Mobil
ve
Windows 10 Pro

sürümleri, ilk bir yıl ücretsiz olarak yayınlanan sürümler olacak.

İsterseniz sözü fazla uzatmadan Windows 10 sürümlerini ve sürümler hakkındaki detayları sizlerle paylaşalım.

Windows 10 Ev

Klasik ev ortamında, sosyal ağların kullanımı, biraz oyun, biraz eğlence odaklı olan Windows 10 Ev sürümü, PC’ler, ikisi bir arada bilgisayarlar ve tabletler için kişiselleştirilmiş Windows 10 deneyimi sunacak.

Xbox uyumlu oyunlar, Cortana, Microsoft Edge tarayıcı ve tabletler için Windows Hello adındaki parmak izi okuma ve iris tarama teknolojilerini içeren güvenlik yazılımlarını destekleyecek bu sürüm, kullanıcısına en kişisel ve güvenli deneyimi sunmak için tasarlanmış.

Windows 10 Mobil

Akıllı telefonlar ve tabletler için geliştirilen Windows 10 mobil sürümü, mobil teknolojiler ile son derece gelişmiş bir deneyim sunacak. Herhangi bir büyük ekrana bağlandığında, PC’deki Windows 10 deneyimini sunacak bu sürüm, şimdiden çok merak ediliyor.

Windows 10 Pro

Hem kişisel, hem de profesyonel kullanıcılar için Windows 10’un gelişmiş özelliklerini içerecek Windows 10 Pro sürümü, PC, ikisi bir arada ve tabletlerde kullanılabilecek.

Biraz da kurumsal özellikleri destekleyen Windows 10 Pro, küçük kurumsal ortamlar ve ofis çalışanları için çok kullanışlı bir sürüm olacak gibi görünüyor.

Windows 10 Enterprise

Orta ve büyük kurumsal kullanımlar için geliştirilen Windows 10 Enterprise sürümü, Windows 10 Pro sürümünün daha gelişmiş desteğe sahip, daha iyi bir alternatifi olarak karşımıza çıkıyor.

Windows 10 Pro’ya kıyasla daha büyük güvenlik tehditleri için daha ciddi güvenlik desteğine sahip olan Windows 10 Enterprise, kapsamlı aygıt yönetimi özelliklerini de sunuyor.

Windows 10 Enterprise Mobil

Küçük işletme müşterileri için en iyi müşteri deneyiminin sunulması için geliştirilen Windows 10 Enterprise Mobil sürümü, oldukça güvenli bir Windows 10 Mobil deneyimi sunacak.

Ayrıca belirtilene göre Windows 10 Enterprise ve Windows 10 Enterprise Mobil sürümleri, bankamatik ve pos cihazı gibi sistemlerde kullanılacak yeni işletim sistemleri olacak. Ancak bu sürümlerin ne zaman satışa sunulacağı hakkında detaylı bilgi paylaşılmadı.

Windows 10 Eğitim

Windows 10 Enterprise sürümünün okullarda kullanılmak üzere geliştirilerek ortaya çıkartılan Windows 10 Eğitim sürümü, Windows 10 Ev ve Windows 10 Pro kullanıcılarının istediği zaman işletim sistemlerini yükselterek ulaşabileceği bir sürüm olacak.

Tüm sürümlere ek olarak Microsoft, Raspberry Pi 2 gibi düşük maliyetli cihazlar için Windows 10 IOT çekirdeği de sağlayacak. Ayrıca Xbox One, Hololens ve Surface modelleri için de özelleştirilmiş Windows 10 sürümleri, ilerleyen dönemde tanıtılacak.

Windows 10’un final sürümü için yeni hedef…

Yazar : legalbilgisayar. Katagori : Yazılım

Herkes Windows 10’un Ağustos ayında geleceğini bekliyor ama Microsoft’un hedefi “biraz” farklı!

0

Microsoft, Windows 10‘un teknik önizleme sürümündeki sorunları gidermek üzere var gücüyle çalışıyor. Hedefteyse tabi ki final sürüm var, ancak bu sürümün tam olarak ne zaman geleceğiyle ilgili resmi bir bilgi yok.

Neowin.net’in kulağına gelen son fısıltılara göre Microsoft, Windows 10’u Haziran ayında tamamlayıp piyasaya sürmek istiyor. Peki bu bilgi doğruysa Microsoft, Windows 10’u neden daha önce üstü kapalı bir biçimde söylendiği gibi Ağustos ayında yayınlamıyor? Bunun nedeni oldukça açık: Firma, okullara lisans ve cihaz satma fırsatını elinden kaçırmak istemiyor.

Surface Pro 3 yeni bir cihaz olsa da, zaman içinde yerini başka bir Surface’in alacağı bir gerçek ve Microsoft, yeni bir Surface’i Windows 8.1 yerine Windows 10’la piyasaya sürebilir.

Windows 10 hakkındaki bir sonraki önemli etkinlik, Nisan’ın sonundaki geliştirici etkinliği BUILDolacak. Bu etkinlikte işletim sistemi hakkında çok daha fazla şey öğrenmeyi bekleyebiliriz.

 

Windows 10’un en son detayları ortaya çıktı!

Yazar : legalbilgisayar. Katagori : Yazılım

Microsoft için büyük gün geldi, Windows 10’un bilinen ve bilinmeyen detayları ortaya çıktı!

2015012121344776472

Microsoft, Windows’un yeni sürümü Windows 10‘un detaylarını bugünkü etkinlikte ortaya çıkardı. Windows 10’un teknik önizleme sürümü, geçtiğimiz sene yayınlanmıştı; bugün ise işletim sisteminin en yeni özellikleri gösterildi.

Bugün bahsedilen özelliklerden bazılarından, Microsoft’un verdiği ipuçları ya da sızıntılar sayesinde haberdar olmuştuk. Ancak daha önce sızmayan, şaşırtıcı yenilikler de var. Elbette Windows 10 henüz tamamlanmadığından, bugün anlatılan özelliklerden fazlası da zaman içinde işletim sistemine eklenecek.

Windows 10’un Windows 7, Windows 8 ve Windows Phone 8 için ücretsiz bir güncelleme olacağı biliniyordu ve bugünkü etkinlikte bu, tekrar duyuruldu. Microsoft, etkinlikte Windows 10’un ARM tabanlı tabletlere ve laptop’lara özel tasarlanmış bir sürümünü de gösterdi – bu, Windows 10’un Windows Phone ve Windows RT’nin yerini alacağı anlamını taşıyor.

şte bugün yapılan tanıtımda ortaya çıkan, Windows 10’un en son sürümündeki en önemli yenilikler.