İçerik etiketlendi: ‘sifre’

CryptoLocker virüsü nasıl temizlenir? Şifreli dosyaları açma yöntemi

Yazar : legalbilgisayar. Katagori : Yazılım

TTNet CryptoLocker virüsü başınıza bela olduysa çözümü burada!

 

1388090128_virus

 

ot 1: Dosyalarınızı ele geçiren CryptoLocker virüsünün temizliği için RogueKillerX64_old ve EmsisoftAntiMalwareSetup ile temizleme yapın. Sonrasında ise Shadowexplorer yazılımını kurup sürücülerinizi seçin. Sürücülerinizdeki gölge dosyaları görüp geri alabilirsiniz.

 

Not 2: Virüsü bulaştıran fidyecilere kesinlikle para göndermeyiniz. Dosyalarınızı açmıyorlar üzerine de gönderdiğiniz paranıza yazık oluyor. 

Not: Dosyalarınızı ele geçiren CryptoLocker virüsünün temizliği için RogueKillerX64_old ve EmsisoftAntiMalwareSetup ile temizleme yapın. Sonrasında ise Shadowexplorer yazılımını kurup sürücülerinizi seçin. Sürücülerinizdeki gölge dosyaları görüp geri alabilirsiniz.

Kötü niyetli yazılımlar bilgisayarınıza veya telefonunuza her türlü şekilde bulaşabiliyor. Bunlardan biri de mail yoluyla gelenler. Örneğin mailinize TTNET tarafından gelen e-fatura bile bir virüsü cihazınıza bulaştırabilirsiniz. Kurnaz hackerlar faturanızı yüksek göstererek sizi mail içindeki linke tıklamaya yönlendiriyorlar. http://efatura.ttnet-fatura.com/ gibi sahte bir site adresine yönlendirilmiş.

 

http://efatura.tttnet-fatura.com/ benzeri bir adresten adresten zip uzantılı bir dosya ile faturanızı indirmenizi sağlıyorlar. Zip dosyasını açıp içindeki dosyaya tıkladığınızda ise tüm word dosyaları, resimler, pdf dosyalarınız açılmıyor. Sebebi ise dosyalarınızın encrypted uzantısına dönüşmesi.

Daha sonra masaüstüne SIFRE_COZME_TALIMATI.html adında bir dosya geliyor ve dosyayı açtığınızda; Uyarı Tüm dosyalarınız CryptoLocker virüsü tarafından şifrelenmiştir gibi bir dosya çıkmaktadır. 

Dosyalarınızı ele geçiren CryptoLocker virüsünün temizliği için

  • RogueKillerX64_old ve EmsisoftAntiMalwareSetup ile temizleme yapın.
  • Sonrasında ise Shadowexplorer yazılımını kurup sürücülerinizi seçin.
  • Sürücülerinizdeki gölge dosyaları görüp geri alabilirsiniz.

Bu işlem Windows XP işletim sisteminde çalışmaz. Sadece Vista, Windows 7, Windows 8 sürümlerinde çalışır. Windows XP kullanıyorsanız sisteminize format atıp Recovery programları ile eski dosyalarınızı kurtarma şansını elde edebilirsiniz.

Kablosuz Modem Şifre Bulma Proğramı

Yazar : legalbilgisayar. Katagori : Yazılım

Modem Şifrenizimi Unuttunuz ?

corum-legal-bilgisayar-wifi-sifresi-bulma corum-legal-bilgisayar-wifi-sifresi-bulma (2)

Yeni sürümüyle karşıladığımız dumpper v.70.0 artık unuttuğunuz modem şifrelerinden sizi kurtaracak, çoğu insanın başına gelmiştir uzun zamandır kullanmadığınız şifrenizi kayıtlı olduğu için hiç hatırlamak zorunda kalmamışsınızdır.

Dumpper sayesinde modem şifrenizi kırabilirsiniz. Ve kayıtlı ağların şifrelerini görebilirsiniz. Bir çok fonksiyonu olan dumpper başlıca olarak Wifi ağlarındaki üstünlüğüyle tanınıyor.

Henüz bütün modemlerde etkili olmasada bir çok modemde WPS açıklarını kullanarak modem şifresine ulaşabilmektedir. Tabiki bu bir çok kişinin kötü niyetle kullanacağı birşey olsada iyi yönden bakmak gereklidir.

Dumpper’ın kurulumuda gayet basittir. Aşağıda vereceğim linkten dosyayı indirip içindeki

 

*Jumpstat proğramını kuruyoruz.

*Dumpper’ı yönetici olarak başlatıyoruz,

* Sekmelerden wps bölümüne geçerek todas last seçili pozisyonda start butonu ile kablosuz ağları aratıyoruz.

Seçtiğimiz modemin üzerine tıkladıktan sonra ‘ inicuar’ butonuna basarak proğramı başlatıyoruz geriye kalan herşeyi dumpper kendisi yapmaktadır.

Winpcap sistemde bulunamamıştır hatası alabilirsiniz. Bunun için dumpper proğramının içindeki winpcap eklentisini kurmanız sorunu çözecektir.

Ruta hatası için Dumpper’ın jumpstart klasörünü görmesi gereklidir. Resimde görüldüğü gibi yapmalısınız.

 

Dumpper Son Sürüm indirmek İçin Aşağıdaki Alternatif Linkleri Kullanınız.

Alternatif İndirme Linki -1 

Alternatif İndirme Linki -2 

Günümüz teknolojisi açıklar ile dolu. Facebook, twitter instagram ve evinizdeki ürünleriniz bile. Peki bunların şifresi nasıl kırılıyor. Veya bunların şifre güvenliğini nasıl sağlarsınız. İşte bunların hepsini size anlatmak için Şifre Kırma ‘yı kurduk.