İçerik etiketlendi: ‘olacak’

Windows 10 Sürümleri Duyuruldu

Yazar : legalbilgisayar. Katagori : Donanım

windows-10-sistem-gereksinimleri-aciklandi-1_640x360

Windows 10 Sürümleri Duyuruldu.

Windows 10 üzerinde uzun zamandır çalışan Microsoft, sonunda Windows 10’un farklı kullanıcılar için geliştirilen sürümlerini tanıttı. İşte Windows 10 sürümleri hakkında detaylar.
PC pazarındaki en çok kullanıcıya sahip olan Windows’un yeni sürümünün yayın tarihi yaklaşıyor. Windows 10’un yayınlanma tarihi yaklaşırken, Microsoft daha fazla beklemedi ve uzun zamandır duyurulması beklenen Windows 10 sürümlerini duyurdu.Kurumsal, ev, okul ve daha farklı kullanımlar için duyurulan sürümler, hemen her kullanıcının kendine özel bir Windows 10 kullanabilmesi için geliyorlar.Microsoft’un

Windows 7 , 8 , 8.1
sürümlerini kullananlar için
ilk bir yıl ücretsiz
olarak yükselteceği sürümler de, açıklandı. Buna göre
Windows 10 Ev
Windows 10 Mobil
ve
Windows 10 Pro

sürümleri, ilk bir yıl ücretsiz olarak yayınlanan sürümler olacak.

İsterseniz sözü fazla uzatmadan Windows 10 sürümlerini ve sürümler hakkındaki detayları sizlerle paylaşalım.

Windows 10 Ev

Klasik ev ortamında, sosyal ağların kullanımı, biraz oyun, biraz eğlence odaklı olan Windows 10 Ev sürümü, PC’ler, ikisi bir arada bilgisayarlar ve tabletler için kişiselleştirilmiş Windows 10 deneyimi sunacak.

Xbox uyumlu oyunlar, Cortana, Microsoft Edge tarayıcı ve tabletler için Windows Hello adındaki parmak izi okuma ve iris tarama teknolojilerini içeren güvenlik yazılımlarını destekleyecek bu sürüm, kullanıcısına en kişisel ve güvenli deneyimi sunmak için tasarlanmış.

Windows 10 Mobil

Akıllı telefonlar ve tabletler için geliştirilen Windows 10 mobil sürümü, mobil teknolojiler ile son derece gelişmiş bir deneyim sunacak. Herhangi bir büyük ekrana bağlandığında, PC’deki Windows 10 deneyimini sunacak bu sürüm, şimdiden çok merak ediliyor.

Windows 10 Pro

Hem kişisel, hem de profesyonel kullanıcılar için Windows 10’un gelişmiş özelliklerini içerecek Windows 10 Pro sürümü, PC, ikisi bir arada ve tabletlerde kullanılabilecek.

Biraz da kurumsal özellikleri destekleyen Windows 10 Pro, küçük kurumsal ortamlar ve ofis çalışanları için çok kullanışlı bir sürüm olacak gibi görünüyor.

Windows 10 Enterprise

Orta ve büyük kurumsal kullanımlar için geliştirilen Windows 10 Enterprise sürümü, Windows 10 Pro sürümünün daha gelişmiş desteğe sahip, daha iyi bir alternatifi olarak karşımıza çıkıyor.

Windows 10 Pro’ya kıyasla daha büyük güvenlik tehditleri için daha ciddi güvenlik desteğine sahip olan Windows 10 Enterprise, kapsamlı aygıt yönetimi özelliklerini de sunuyor.

Windows 10 Enterprise Mobil

Küçük işletme müşterileri için en iyi müşteri deneyiminin sunulması için geliştirilen Windows 10 Enterprise Mobil sürümü, oldukça güvenli bir Windows 10 Mobil deneyimi sunacak.

Ayrıca belirtilene göre Windows 10 Enterprise ve Windows 10 Enterprise Mobil sürümleri, bankamatik ve pos cihazı gibi sistemlerde kullanılacak yeni işletim sistemleri olacak. Ancak bu sürümlerin ne zaman satışa sunulacağı hakkında detaylı bilgi paylaşılmadı.

Windows 10 Eğitim

Windows 10 Enterprise sürümünün okullarda kullanılmak üzere geliştirilerek ortaya çıkartılan Windows 10 Eğitim sürümü, Windows 10 Ev ve Windows 10 Pro kullanıcılarının istediği zaman işletim sistemlerini yükselterek ulaşabileceği bir sürüm olacak.

Tüm sürümlere ek olarak Microsoft, Raspberry Pi 2 gibi düşük maliyetli cihazlar için Windows 10 IOT çekirdeği de sağlayacak. Ayrıca Xbox One, Hololens ve Surface modelleri için de özelleştirilmiş Windows 10 sürümleri, ilerleyen dönemde tanıtılacak.

Microsoft Outlook açılışına nasıl şifre koyulur

Yazar : legalbilgisayar. Katagori : Yazılım

E-postalarınızı Microsoft Outlook üzerinden takip ediyorsanız ve sizin dışınızda Outlook’un görüntülenmesini istemiyorsanız, açılış ekranına şifre koyabilirsiniz. Böylece siz dışında kimse, outlook’u açamaz ve e-maillerinizi okuyamaz.

MİCROSOFT OUTLOOK AÇILIŞINA NASIL ŞİFRE KOYULUR

Bu uygulamayı Microsoft Outlook 2010 üzerinde anlatacağım. Ancak 2007 kullanıcıları için de aynısı geçerlidir.

Öncelikle üst menüden,

Dosya->Hesap Ayarları

Bağlantısına tıklayın. Açılacak ufak pencereden de yine hesap Ayarlarına tıklamalısınız. Ardından şu pencere sizi karşılayacaktır.

1

Buradan “Veri Dosyaları” sekmesine tıklamalısınız. Veri dosyanız listelenecektir. Buradaki veri dosyasının üzerine çift tıklayın ve özellikler penceresi görünecektir.

2

Buradan “Veri Dosyaları” sekmesine tıklamalısınız. Veri dosyanız listelenecektir. Buradaki veri dosyasının üzerine çift tıklayın ve özellikler penceresi görünecektir.3

Buradaki “Parolayı Değiştir” düğmesine basın.

4

İlk kez şifre gireceğiniz için “Yeni parola” ve “Parolayı doğrula” alanlarını doldurmalısınız. “Tamam” düğmesine basınca, artık şifreniz tanımlanmış olacak. Şimdi tüm önceki pencereleri ve sonrasında Outlook yazılımını kapatın. Ve tekrar Outlook’u açın.

5

Ve işte şifre korumalı Outlook açılış sayfanız…

Windows 10’un final sürümü için yeni hedef…

Yazar : legalbilgisayar. Katagori : Yazılım

Herkes Windows 10’un Ağustos ayında geleceğini bekliyor ama Microsoft’un hedefi “biraz” farklı!

0

Microsoft, Windows 10‘un teknik önizleme sürümündeki sorunları gidermek üzere var gücüyle çalışıyor. Hedefteyse tabi ki final sürüm var, ancak bu sürümün tam olarak ne zaman geleceğiyle ilgili resmi bir bilgi yok.

Neowin.net’in kulağına gelen son fısıltılara göre Microsoft, Windows 10’u Haziran ayında tamamlayıp piyasaya sürmek istiyor. Peki bu bilgi doğruysa Microsoft, Windows 10’u neden daha önce üstü kapalı bir biçimde söylendiği gibi Ağustos ayında yayınlamıyor? Bunun nedeni oldukça açık: Firma, okullara lisans ve cihaz satma fırsatını elinden kaçırmak istemiyor.

Surface Pro 3 yeni bir cihaz olsa da, zaman içinde yerini başka bir Surface’in alacağı bir gerçek ve Microsoft, yeni bir Surface’i Windows 8.1 yerine Windows 10’la piyasaya sürebilir.

Windows 10 hakkındaki bir sonraki önemli etkinlik, Nisan’ın sonundaki geliştirici etkinliği BUILDolacak. Bu etkinlikte işletim sistemi hakkında çok daha fazla şey öğrenmeyi bekleyebiliriz.

 

Nvidia’nın Maxwell mimarisi ne getiriyor?

Yazar : legalbilgisayar. Katagori : Yazılım

Nvidia’nın yeni Maxwell mimarisi, getirdiği yeniliklerle GPU dünyasını değişebilecek mi?

201412280119596246

Eğer GPU teknolojilerini takip eden biriyseniz, bazı yeni kartların ortaya çıktığını ve hatta Maxwell adlı bir yenilik için büyük bir heyecan olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Maxwell, Nvidia’nın yeni GPU mimarisinin adı ve en son Nvidia kartlarının temelini oluşturmakta. Maxwell, Kepler’in yerini alan mimari ve Kepler mimarisi, Titan dahil olmak üzere marketteki en güçlü kartlarda kullanılmaktaydı. Şu anda bu yeni mimariyi kullanan dikkat çekici dört kart ise GTX 750, GTX 750 Ti, GTX 970 ve GTX 980…

İşlemciler nasıl soğutuluyor?

Yazar : legalbilgisayar. Katagori : Yazılım

Bilgisayarların açık ara en sıcak bileşeni olan işlemci hangi yöntemlerle, nasıl soğutuluyor?

2014112801525927146

İşlemcinizin soğutulması bilgisayarınızın performansında önemli rol oynar. İşlemci soğutmasının yeterli olmadığı durumlarda sisteminizde yavaşlamalar, hatalar veyakilitlenmeler meydana gelebilir.

Overclock meraklıları için önemli etkenlerden biri olan soğutma, bilgisayarınızın stabil bir şekilde çalışabilmesi için de son derece önemlidir.

Bu yazıda mevcut CPU soğutma sistemlerini, nasıl çalıştıklarını, avantaj ve dezavantajlarını sizin için inceledik.

Elektrik akımı sıcaklık üretir. Bunun can sıkıcı olduğu düşünebilirsiniz, fakat PC’nizin işlemcisinin yüksek hızlara çıkabilmesi bu fiziksel olay sayesinde olur.

Windows 10 Yükseltmesi Ücretsiz Olacak

Yazar : legalbilgisayar. Katagori : Yazılım

640x360xwindows-10-ucretsiz-yukseltilecek-manset_640x360.jpg.pagespeed.ic.JhQIn6pAKDLoRJpzg5yd

 

Türkiye saati ile 19:00’da başlayan ve canlı olarak yayınlanan Windows 10 Etkinliğinde mevcut Windows kullanıcılarının kafasını kurcalayan önemli sorulardan biri yanıt buldu. Windows 7, Windows 8, 8.1 veya Windows Phone 8.1’li cihazlar ücretsiz olarak Windows 10 güncellemesini alabilecek.