HP dizüstü bilgisayar kullanıcıları dikkat!

Yazar : legalbilgisayar. Katagori : in Donanım, Teknik Servis, Web Tasarım, Yazılım

Popüler bir dizüstü bilgisayar üreticisi konumunda olan HP (Hewlett-Packard), yeni bir skandalla tekrar gündemde. Daha önce dizüstü bilgisayarlarında bir keylogger yazılımı keşfedilen HP, tekrar aynı suçlamayla karşı karşıya! Kaynak: HP dizüstü bilgisayar kullanıcıları dikkat!

HP ilk ARM tabanlı Windows tabletini duyurdu! HP ilk ARM tabanlı Windows tabletini duyurdu!

HP, Envy x2 adını verdiği ilk ARM tabanlı Windows bilgisayarının duyurusunu gerçekleştirdi. Peki, HP Envy x2 neler sunuyor?

HP bilgisayarlarda bir keylogger yazılımı daha keşfedildi.

Daha önce de benzer bir suçlama ile karşı karşıya kalan HP, durumu kabul edip çözüm için bir güncelleme yayınlamıştı. Bugün ise HP bilgisayarda yine bir keylogger yazılımı bulunduğu açıklandı.

Çevrimiçi araştırmacı ekibi Zwclose tarafından yapılan açıklamaya göre, HP dizüstü bilgisayarlarda saldırganların tuş vuruşlarını izlemesini ve kişisel – finansal verilerin çalmasını kolaylaştıran bir keylogger bulunmakta.

Söz konusu yazlım, arka planda çalışan ve HP dizüstü bilgisayarlarda başlatılan bir touchpad yardımcı programının parçası olan HP klavye sürücüsü “SynPTP.sys” (Synaptics Touchpad Driver) içinde tespit edildi.

Araştırmacılara göre kayıt defteri anahtarının konumu şöyle:

– HKLM\Software\Synaptics\%ProductName%

– HKLM\Software\Synaptics\%ProductName%\Default

Zwclose bulgularını geçen ay HP‘ye bildirmiş ve şirket keyloggerın varlığını onaylayarak kısa süre önce düzenleme amaçlı bir Driver güncellemesi yayınlamış. HP kullanıcıları aşağıdaki bağlantıya tıklayarak etkilenen modellerin tam listesine ulaşabilir ve düzeltme eki olan sürücüleri yükleyebilir. (Shiftdelete)

Bize Görüşlerinizi Bildiriniz.

Yorum Yaz